بسمه تعالی

مجتمع آموزشی فرهنگی خدماتی تراشه (شرکت قم رایانه)

مجتمع آموزشی فرهنگی تراشه که با نام اختصاری تراشه  در سطح استان قم  و کشور شناخته شده است از سال 68 فعالیت خود را ابتدا در حوزه آموزش دوره های مرتبط با رایانه را آغاز نمود . مجتمع آموزشی فرهنگی تراشه دارای واحدهائی به شرح ذیل است که در حوزه های آموزش  , سخت افزار , نرم افزار  و اینترنت فعالیت می نمایند.

الف) حوزه آموزش:

1-     آموزشگاه علوم کامپیوتر برادران (میدان مطهری – کوی سازمان آب –    تلفن: 36639915)

2-     آموزشگاه علوم کامپیوتر خواهران (خ هدف – ک 4 – پ 22  تلفن: 36614771)

3-     هنرستان کارودانش پسرانه  (خ انقلاب – ک 14 – پ 5   تلفن: 37757582)

در حال حاضر دارای 2 واحدآموزشگاه کامپیوتر  بنام تراشه (ویژه برادران) وآموزشگاه تراشه ساز (ویژه خواهران) طی 3  دهه فعالیت، که هر ساله در ارزیابی های بعمل آمده  از طرف اداره کل فنی حرفه ای استان قم, جزء 3 آموزشگاه برتر استان انتخاب شده  است.

همچنین هنرستان کاردانش پسرانه تراشه به عنوان اولین هنرستان غیردولتی استان قم در سال تحصیلی 79 -78 وارد عرصه تعلیم و تربیت شد و تاکنون با داشتن حدود 15 سال تجربه آموزشی به آموزش هنرجویان شاخه کاردانش پرداخته است .هنرستان تراشه در دو نوبت روزانه و بزرگسالان در رشته های  نقشه کشی ساختمان و کامپیوتر  فعالیت خود را ادمه می دهد

ب) حوزه سخت افزار و نرم افزار:   

            1- مرکز خدمات و تحقیقات کامپیوتر قم رایانه 1  (پاساژ قدس – پلاک 130  تلفن: 37744698)

2- مرکز خدمات و تحقیقات کامپیوتر قم رایانه 2  (پاساژ قدس – پلاک 131  تلفن: 37748528)

2 واحد ارائه کننده  خدمات کامپیوتر و عرضه سخت افزارها و نرم افزارهای کاربردی و مورد نیاز شهروندان که سهم قابل توجهی از بازار استان را به خود اختصاص داده است. در این واحدها خدماتی از قبیل خرید و فروش قطعات رایانه و تجهیزات شبکه و لپ تاپ و تبلت و ماشینهای اداری و همچنین ارائه خدمات تعمیرو نگهداری این تجهیزات در حوزه مشتریان عموم و ادارات و نهادهای دولتی و غیر دولتی انجام می پذیرد.

 ج) حوزه اینترنت:

- سایت اطلاع رسانی و اینترنت تراشه (خ انقلات – ک 14- پ 7   تلفن: 37714555)

سایت اینترنت با مجوز ISDP از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی که بخش عمده اینترنت استان را تامین می نماید. این ISDP که با مجوز ISP از سال 79  فعالیت خود را آغاز کرد در سال 83 با اخذ تنها مجوز ICP استان فعالیت خود را ادامه داد. که پس از تبدیل ICP ها به ISDP از طرف سازمان تنظیم مقررات این شرکت نیز اقدام به اخذ مجوز ISDPنمود و تا کنون  مرکز ISDP مجتمع تحت عنوان شرکت قم رایانه (اینترنت تراشه) فعالیت می نماید. ضمنا خدمات اینترنت وایرلس نیز در سبد کالایی این شرکت می باشد.

د) نشریه علمی تخصصی تراشه: که با انتشار بیش از 50 شماره  و با تیراژ بالای  7000 جلد  در سراسر کشور توزیع می شد  . که به دلیل مشکلات مجتمع در سالهای اخیر متوقف گردیده است و امید است به زودی نسبت به انتشار مجدد آن اقدام نمائیم.

چشم انداز 5 ساله :

اهدافی که در برنامه 5 ساله مجتمع تدوین شده بر این مبنا است که علاوه بر ارتقای شاخصهای در نظر گرفته  شده   واحد های خدماتی را به 14 واحد در مناطق مهم استان ارتقاء داده و نسبت به توسعه و افزایش سایر واحد ها نیز اقدام موثر   و عملی صورت گیرد تا انشاءا... به یاری خداوند بتوانیم طی ده سال آینده در حوزه IT به 50% سهم بازار استان نایل گردیم.